TEDEN SPLOŠNIH KNJIŽNIC

V sredo, 22. 11. 2023, smo se družili s starimi starši. Pripravili smo jim kratek kulturni program, potem pa smo se skupaj podali na krajši sprehod do knjižnice.

V Kuharjevi dvorani je potekal Teden splošnega branja z naslovom DRUŽI Nas branje. Cilj projekta je bil Beremo skupaj: bralno srečanje za otroke in njihove stare starše. Ga. Tilka Jamnik, strokovnjakinja za mladinsko književnost, je otrokom in njihovim starim staršem približala knjižnico kot prostor skupnega časa, prijetnih doživetij ter koristnih informacij.

Razdelila jim je različne ilustracije, preprala različne poezije, oni pa so skupaj morali pokazati pravo ilustracijo. Skupaj so brali različne zgodbice, iskali ilustracije in se družili. Za zaključek so dobili tudi knjižice, s katerimi se lahko udeležijo različnih pravljičnih ur, različnih dogodkov in skupnega branja.

Izjave in vtisi otrok o skupnem druženju:

• Meni so bile všeč knjige.
  • Fajn je bilo, da sem lahko sedela na babici in mi je brala zgodbico.
  • Gospa je brala, mi smo pa morali sliko pokazat.
  • Ko smo dobili za darilo knjižico in lahko zbiramo nalepke.
  • Da sma z dedkom brala knjige, on mi je pomagal.
  • Fajn je bilo, da smo bili skupaj.
  • Da smo šli skupaj v knjižnico.

Skupno srečanje bo ostalo vsem v lepem spominu!