Obisk gasilske postaje.

V četrtek, 19.10.2023, smo v okviru meseca požarne varnosti obiskali PGD Ravne na Koroškem. Otroci so se obiska zelo veselili. Gasilci so nas pričakali pred postajo, kjer smo si ogledali novo gasilsko cisterno. G. Matej Gregor je otrokom povedal, kaj vse gasilci počnejo in zakaj potrebujejo opremo in orodje, ki je bilo v cisterni. Otroci so lahko poizkusili gasiti, lahko so oblekli gasilsko uniformo, si nadeli škornje in čelado. Imeli smo tudi to čast, da so nas v dveh skupinah zapeljali okoli občine. Ogledali smo si tudi tovornjak z lestvijo, fitnes in ostale notranje prostore postaje. Preizkusili so tudi toplotni senzor.

Ob koncu obiska, so deklice na lastno pobudo prisotnim gasilcem zapele nekaj pesmi, pridružili so se jim tudi fantje.

Zapisala: Maja Pečovnik